Rock'n'Roll

Po prostu Rock'n'Roll


#1 2010-12-28 03:43:24

Sonofagun

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 69
Punktów :   

NieBoNie

NieBoNie to polski zespół rockowy, który został założony w 1999 roku w Zduńskiej Woli. Inicjatorem powstania tejże grupy był Włodzimierz Hechłacz. Sam pomysł powstał jednak już dużo wcześniej, bo w 1992 roku. Jak mówi sam założyciel: „Zespół nazwałem Nie-Bo-Nie, by połączyć treści ogólnie humanistyczne z antyklerykalnymi. Trwało to wszystko jakieś trzy miesiące bo w działalność grupy zaczęła wkradać się polityka. Ze względu na charakter tekstów, zespołem zaczęły interesować się "wiewiórki gościa o dużych uszach", a sama nazwa brzmiała mocniej niż pojedyncze NIE. To nie był odpowiedni czas. Na jednej z prób powiedziałem chłopakom, że sprzedaję swojego Fendera...”
     Dlatego też na oficjalny debiut płytowy trzeba było jeszcze poczekać. Zespół wystartował na nowo w 1999 roku, aby w 2001 nagrać swój pierwszy studyjny album zatytułowany po prostu „Niebonie”. Płytę przeplatały utwory skoczne, rytmiczne i prawdziwie rock’n’rollowe z tymi o cięższym ładunku emocjonalnym. Na mój gust, płyta pod względem muzycznym rewelacyjna nie jest, rewelacyjne są za to teksty. Szczere i często do bólu prawdziwe, jak chociażby „Papierosy, wóda, sex”, utwór opowiadający historię perspektywicznego młodzieńca, który stacza się wpadając w alkoholizm. Nie inaczej jest z drugą płytą „Niebezpieczny Zespół” wydaną w roku 2007 po reaktywacji zespołu (w następstwie licznych odejść do jakich doszło w roku 2005 grupa zawiesiła działalność). „Niebezpieczny Zespół” jest na pewno płytą cięższą i nieco bardziej strawną dla fanów ciężkiego grania, ale nadal bez jakichś fajerwerków muzycznych. Momentami mam wrażenie, że muzyka jest tylko tłem dla tekstów. A te są jeszcze bardziej dojrzałe i dosadne niż na pierwszej płycie. Autor zdecydowanie pokazuje, że istnieje jeszcze wiele rzeczy w otaczającej nas rzeczywistości, które należałoby zmienić i które są wręcz głupie, a przez to również frustrujące. Jednym z przykładów może być tutaj utwór „Szkoła”, który bez zbędnego owijania w bawełnę uderza w system edukacji, czy też w wychowanie młodzieży.   
     Podsumowując, jest to zespół godny polecenia, na którego koncert poszedłbym/pojechałbym z radością. Głównie ze względu na treści jakie zawiera, a które są mi bardzo bliskie. Uderzają one w czułe punkty polskich cech narodowych takich jak zwyczajna głupota, uwielbienie stereotypów, nieudolna polityka, zakłamanie kleru, hipokryzja etc. Powodują, że człowiek ironicznie, tudzież sarkastycznie się uśmiechnie, a przy tym zapragnie się zbuntować. Dla młodszych odbiorców może to być pewne źródło wiedzy adekwatnie dostrzegania i postrzegania problemów, których jeszcze nie zdążyli zauważyć, lub zauważyli, a pragną poddać swoje myśli weryfikacji. Poza tym, wstyd by było nie posłuchać, gdyż mamy możliwość pobrania całej płyty za darmo z oficjalnej strony zespołu. Link poniżej.

http://www.niebonie.pl/index.php?id=druga_plyta – druga płyta zespołu w formie elektronicznej i to całkiem za darmo (da się? Ano, da się).

Albumy studyjne:
•    Niebonie (2002)
•    NieBoNie (2007)
•    Niebezpieczny zespół (2007)

Obecny skład zespołu:

Włodek "WOODY" Hechłacz - wokal
Darek "Vawrzyn" Wawrzyniak - gitara
Romek "Ramon" Kolebacz - bas
Leszek "Less" Hadryś - bębny

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chowanego-cs.pun.pl www.ziemniaczek.pun.pl www.tkdlomazy.pun.pl www.antybarca.pun.pl www.lopinscy.pun.pl