Rock'n'Roll

Po prostu Rock'n'Roll


#1 2010-09-07 00:26:45

Sonofagun

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 69
Punktów :   

Eblis

Trudno ocenić jak wielu ludzi słyszało o tej kapeli. Zespół powstał w 1992 roku w Sosnowcu, aby po 5 latach nagrać album zatytułowany "And Our Time Announces Black". Płytę tę (a raczej kasetę), miałem okazję poznać dzięki znajomości mojego kumpla. Dostałem jeden z egzemplarzy jaki przywiózł mu do chaty jeden z muzyków działających w tejże formacji. I muszę przyznać, że bardzo dobrze się stało. Materiał trwa około 30 minut. Muzykę Eblis określa się jako symfoniczny black metal i pewnie wiele w tym racji. Do aranżacji gitarowych dodano klawisze, growling przeplata się z normalnym wokalem, a ponadto uraczy nas swoją pieśnią gitara akustyczna. Wszystko skomponowane jest tak, że przeziera się przez duszę, dostarczając uczucia smutku, melancholii, mroku i wyobcowania. Eblis to kawał solidnej dawki muzyki godny polecenia, a albumu słucha się po prostu zajebiście i nie raz po przesłuchaniu odnosi się wrażenie, że trwa za krótko. Z tego co mi wiadomo zespół nie istnieje. Nie chcę jednak spekulować, co było przyczyną rozpadu, ponieważ co nieco słyszałem, ale gdyby były to jedynie plotki, które miałbym powtarzać, to czułbym się z tym bardzo źle, dlatego w tej kwestii zamilczę. A wam pozostawiam tytuł płyty - jedynego chyba śladu po Eblisie.

Dyskografia:

And Our Time Announces Black (1997 LP)

Linki:

Jeden z utworów z wyżej wymienionego albumu. Myślę, że jeśli kogoś zainteresuje, to odnajdzie pozostałe (moim zdaniem warto) - http://www.youtube.com/watch?v=4OvArNU_ … re=related

Wywiad z Nazgulem (jednym z założycieli zespołu) datowany na 1998 rok - http://www.rockmetal.pl/wywiady/elbis.html?page=1

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ntsd.pun.pl www.legendarnykage.pun.pl www.spawaczreviews.pun.pl www.roma.pun.pl www.yaoiplay.pun.pl